Historie Forrest Jump

V jarních měsících roku 2001 začíná v Němčanech u Bučovic na troskách skupin BEETLEJUICE, YELL a SAINT TROPEZ spřádat plány šestice muzikantů s blíže nespecifikovatelným hudebním vkusem a přesvědčením, jmenovitě Silva MÜLLER (bicí), Vlasta KOS (basa), Mira KOSA (kytara), Ivko VRÁNA (kytara), Aleš "KILLORD" KILIÁN (klávesy) a Pepa MICHÁLEK (zpěv). První schůzky a zkoušení jsou ve znamení vzájemného rozpoznávání reakcí na různé hudební názory.

Po pochopení nikdy nevyřčených pravidel (přišlo to nějak samo) se formace vrhá na přípravu vlastního materiálu, který má být prezentován za několik měsíců na festivalu LUDKOVICKÁ PLEČKA RO©KU 2001. Již před tímto vystoupením z kapely odchází kytarista Mirek KOSA a ostatní členové stojí před závažným rozhodnutím. Vše je vyřešeno následnou debatou, kdy je jednomyslně zvolena cesta jednokytarového monolitu s názvem YABBA HUTTA.

Pod tímto označením je odehrán zmiňovaný festival a vstříc dalším vystoupením se kapela řítí pod názvem novým a definitivním z hlavy Ivko VRÁNY - FORREST JUMP. Materiál je postupně pilován na koncertních akcích a doplňován ve zkušebně. Začátkem roku 2002 začínají první debaty o studiové práci a jejím výsledku - zaznamenání vlastních zvukových výlevů na CD. Nastává období, kdy je kromě koncertování nutné zvolit počet skladeb, vybrat jednotlivé písně (což není vůbec jednoduché), zvolit nahrávací studio, název zamýšleného CD a zvolit termín nahrávání. Po delších debatách je stanoveno:

termín: květen 2002

studio: Shaark Bzenec

název: NOBILITY

skladby: AWOKE, LOST AGAIN, BIG PIG NOBILITY, FROZEN FIRE, ADELAIDE, TOMORROW

Před odchodem do studia je znovu osloven Mira KOSA, aby zúročil svůj potenciál ve službách FORREST JUMP. Ten souhlasí a do studia odchází šestice muzikantů, tentokrát naladěných na jednu a tutéž strunu. Za skvělé asistence zvukařů (Petr Nejezchleba a Pavel Hlavica - díky) tedy přichází na svět první počin FORREST JUMP - CD-EP NOBILITY. Léto 2002 je ve znamení koncertních aktivit. Velkou vzpruhou jsou příznivé kritiky na Nobility, kdy je Forrest Jump označován za "velmi nadějnou kapelu", popřípadě za "jeden z objevů rockové scény".

Další blesk z čistého nebe však má přijít vzápětí. Silva oznamuje kapele své rozhodnutí založit rodinu a bere si čas na rozmyšlenou, kdy nevylučuje možnost ukončit svou hudební činnost. Silvovou poslední akcí s Forrest Jump má být BRUTAL ASSAULT No. 8 8. 8. 2003 v Hvozdu u Konice. Toto se naštěstí nepotvrzuje a Silva oznamuje pouze přerušení činnosti do konce roku 2003. Mezitím je dohodnuta účast na AllMetal Moravian Tour, kde Silvu na několika akcích zastoupí Pickard, toho času člen Something, Persephone a Sacrosanctum, později Six Degrees of Separation.

Po úspěšném absolvování štací tohoto turné se začínají rozbíhat debaty o realizaci druhého promo CD-EP, které by mělo nést název AFFORRESTATION. Promo je zrealizováno v březnu 2004, jeho ID je následující:

termín: březen 2004

studio: Šopa - Lipov

název: AFFORRESTATION

skladby: MY MIGHT, RED WISHES, KILL MY MEMORIES, UNDER FIRE, MY PRIVATE RACE

Kapela je opět v plné síle a kritiky AFFORRESTATION dokazují, že se vyvíjí správným směrem. Toto promo je určeno pouze pro vydavatelství a fanziny, takže se k veřejnosti v podstatě nedostává. Kromě dalších koncertních aktivit probíhají intenzivní jednání o vydání oficiálního debutu. V červenci 2004 je podepsána smlouva s vydavatelstvím Élysion. Emise alba je v plánu v lednu 2005.

Před nástupem do studia probíhají v řadách FORREST JUMP dvě zásadní změny. Klávesista Killord dává přednost klidnému rodinnému životu a členové kapely se po několika debatách rozhodují pro bezklávesová živá vystoupení. Druhým zásadním momentem se stává přechod od anglického jazyka k češtině.

V listopadu 2004 začínají FORREST JUMP realizovat debutové CD, nesoucí název KILLUSION. Album je opět připravováno v osvědčeném studiu Šopa za asistence vynikajícího Standy Valáška a obsahuje kompletní přemíchané AFFORRESTATION a dalších šest songů, kdy tři z nich dostaly do vínku právě češtinu. Bonusovou skladbou je Lost Again Again, - klávesovo - kytarová verze Lost Again z promo CD NOBILITY. Kytarové party si v této verzi vystřihl samotný Mistr zvuku Standa Valášek. CD KILLUSION je připraveno a oficiálním datem jeho vydání je stanoven 21. únor 2005.

termín: únor 2005

studio: Šopa - Lipov

název: KILLUSION

skladby: MY MIGHT, KILL MY MEMORIES, PRÖ-TEST, RED WISHES, FROZEN FIRE, FINAL COUNTDOWN, MY PRIVATE RACE, PŘETVOŘENÍ, UNDER FIRE, HANOPIS, LOST AGAIN AGAIN...

Zbytek roku 2005 je věnován koncertní činnosti, kdy v playlistu samosebou převažují songy z aktuálního alba.

Těsně před polovinou roku je také zrealizován historicky první videoklip Forrest Jump, a to ke skladbě Hanopis. Klip se nějakou dobu pohybuje v rotaci tvrděrockových magazínu Madhouse a Smršť na TV Óčko a spolu s četnými prezentacemi Forrest Jump v rockových rádiích vytváří povědomí o kapele samotné.

Vyvrcholením roku je potom desetikoncertní tour Élysion Trip 2005, kde kapela vystupuje po boku Six Degrees Of Separation, Like Fool, Barracuda, Free Fall, 5th Element nebo Anhead. Ohlas na české texty z alba Killusion je potom hlavní hybnou silou při rozhodnutí o tom, že následující album bude nazpíváno v mateřském jazyce.

V jarních měsících roku 2006 kapela rozhoduje, že se pokusí zabodovat v prestižní soutěži Česká rocková liga a po vítězství v čtvrtfinálovém kole postupuje do kola semifinálového, které se odehrává na mezinárodním festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí. Na této akci vystupují mimo jiné také Clawfinger nebo německá diva Doro. Také v semifinálovém kole předvádí kapela skvělý výkon, který odborná porota oceňuje posunutím Forrest Jump do kola finálového. To probíhá v srpnu 2006 pod zříceninou hradu Vlčtejn a soutěžně se v něm kapela potkává s Fourth Face, Dirty Game a Glock 22. Za podpory stálic Arakain, Kern nebo Doga se Forrest Jump umisťují na druhém místě, což kapela považuje za mimořádný úspěch, jelikož v první fázi bylo do soutěže přihlášeno na 360 skupin z celé republiky.

Mnohem důležitější však byl fakt, že se skladba PRÖ-TEST dostala na CD výběr The best of Česká rocková liga, který byl vydán v témže roce. Této kompilace bylo nakonec prodáno více než 20 000 kusů, což zajistilo kapele kuriózní ocenění – byla ji předána platinová deska...

Obvyklá koncertní činnost je v roce 2006 okořeněna vystoupeními na několika letních festivalech, jako například slavkovský Svícafest, třinecká Noc plná hvězd nebo slovenský Topvar Rock Fest. Na těchto akcích se Forrest Jump staví na stejná podia jako Alice In Chains, Korn, Craddle Of Filth nebo domácí Debustrol, Cocotte Minute, Dalibor Janda, Ivan Mládek a další.

Závěr roku 2006 patří po dvou letech opět skládání nového materiálu pro následovníka CD KILLUSION – album ORGASMIX.

Na přelomu let 2006 a 2007 začíná dostávat konkrétní podobu zmiňované druhé oficiální album. Po mohutném jarním finiši na poli hudebním i textařském nastupují Forrest Jump do studia 26. března 2007, aby zhmotnili své hudební výlevy do drážek nosiče s názvem Orgasmix, jehož emise je plánována na červen 2007. Po obvyklém martyriu s dodělávkami a úpravami se disk dostává na světlo světa v srpnu téhož roku.

termín: srpen 2007

studio: Šopa – Lipov

název: ORGASMIX

skladby: SOUZEN(A), HERO.INN, ORGASMIX, SIGN.ALL, TRÁM, SLEČNA VRAH!, 3D, VZPOURA, NE(S)TRESS.TANÍ, LOUTKOHRA..., ŠEPTEJ (SÍ.TO), KOM.PROMIS(E)

Album je přijato s velkým ohlasem jak odbornou veřejností, tak i fanoušky a kapele se konečně daří proniknout do širšího povědomí. Jejich osobitý styl, který v sobě přetavuje v jednolitý celek silné rockové refrény, tvrdé numetalové riffy, funky basové linky, bicí groovy a post grungovou melodiku se trefuje přesně do vkusu té doby. Příznivé recenze zaujaly mnoho pořadatelů a skupina se vydává na téměř roční šňůru po vlastech českých, při níž navštíví většinu rockových klubů, sálů, pódií (a benzínek), které lze okupovat. Od těch nejmenších po velké festivaly (např. trojnásobná účast na slovenském Topvare, dvojnásobná na třinecké Noci hvězd a mnoho dalších). Kromě toho se z kluků stávají uznávaní odborníci na studené bagety, pivo v plechovce a kávu z automatu :-).

Rozjíždí se další klubové turné, tentokráte se skupinami BAD FACE a BETHRAYER. Během toho kapela stihne natočit další videoklip, tentokrát na titulní skladbu ORGASMIX. Jedná se v podstatě o sestřih z jejich koncertu v pražském klubu Kain. Přesto se opět dostává do rotací celoplošných televizí. Souběžně s tím vzniká i několik neautorizovaných "srandoklipů", sestříhaných z dávných perel filmového průmyslu – béčkových hororů ze 70. let (TRÁM), legendárního filmu Bullitův případ (HERO-IN) či Horečky sobotní noci (SLEČNA VRAH).

Koncertní zatížení si však vybírá svou daň. Při přípravě dalšího alba kapelu zasahuje tvůrčí krize, spojená s klasickou ponorkou. Skupina si prostě musí projít svojí krizí, která pravidelně postihuje všechna hudební tělesa. Na konci roku 2008 odchází z osobních důvodů Silva, tentokrát definitivně. Nahrazuje ho nadějný, mladý bubeník Marek Hrbotický. Kapela se zavírá do zkušebny a intenzivně secvičuje jak starý playlist, tak i nové skladby. Koncertní činnost je více než na půl roku zcela zastavena. Po té však přichází další rána – na konci roku 2009 odchází další zakládající člen a jedna z hlavních tváří kapely, basista Vlasta Kos. Skupina stojí na kraji propasti a musí vyřešit základní existenční otázky. A aby těch katastrof nebylo málo, musí si jednoho dne obout gumáky a vynosit všechnu aparaturu z nově zrekonstruované, ovšem po kolena zatopené zkušebny...

Vše se však rázem mění v okamžiku, kdy je kapela oslovena basistou legendární brněnské formace RHONDIAN, Markem LOUČKOU. Ta v té době již ukončila činnost a tak na podzim 2009 vítá Forrest Jump s otevřenou náručí nového člena. Spolu s ním se do sestavy vrací i staronový bubeník, Silva Müller. Kapela je tedy opět kompletní a může se soustředit jen na hudbu. Markův příchod zásadně mění zvuk i herní projev Forrest Jump. Hudba výrazně zjednodušuje a je doplněna o elektronické podklady, které se stávají dominantní zvukovou plochou. Výsledek se tak blíží spíše projevu technometalových uskupení a zcela opouští původní funky/post grunge. Současně však nabývá hypnotickou sílu, údernost a moderní zvuk. Během několika týdnů je secvičen nový playlist a kapela se vydává na další šňůru koncertů, včetně legendárního turné po severních Čechách (legendárního pro členy souboru, kteří zlomili všechny rekordy v konzumaci čehokoliv...).

Další vývojovým krokem je i změna způsobu nahrávání alb – namísto dlouhých pobytů ve studiu a práci na mnoha písních kapela volí způsob tvorby singlů, kdy je nahráno jen několik skladeb. Ty budou posléze sloučeny a vydány na jednom CD. Skupině to dává obrovskou svobodu a především čas na nejrůznější zvukové experimenty a postupy, může si najít svoji novou tvář.

Prvním takto vydaným singlem se stává DATAMORGANA, spolu se skladbami LEŤ VÝŠ a STEJNOHRA, které vycházejí na jaře 2010. Skladby jsou dány zdarma ke stažení, což je tradice, které se kapela drží i u všech dalších nahrávek. Současně s tím je k Datěmorganě natočen i videoklip, jehož autorem je ostřílený fotograf a režisér, Milan "Tie" ŠKROB. Výsledkem je profesionální dílo, které se opět dostává do vysílání celoplošných televizí a umísťuje se v hitparádě PublicTV.

Na jaře 2011 oslavuje Forrest Jump 10 let své existence. Členové skupin zatlačí slzu, zavzpomínají na své tehdejší ex a doby, kdy ještě měli atletická těla a výročí oslaví velkým koncertem, na němž se vystřídají všichni bývalí členové a přehrají všechny stěžejní písně. Současně s tím je vydáno promo DVD s videoklipy, fotkami, záznamy z koncertů i audiostopou.

Následující měsíce jsou ve znamení souběžně se prolínající tvorby nových písní, jejich natáčení a koncertní činnosti. Tento způsob práce se kapele osvědčil jako nejlepší, a tak postupně vzniká všech 11 nových skladeb. Z nich je na podzim 2012 sestaveno aktuální CD – MONOLIT. Ještě před tím však do osudu skupiny vstupuje další důležitá osoba, jejich manažerka Klára PIŇOSOVÁ. Ta svým entuziasmem a nadšením pro věc posunuje kapelu o další úroveň výš. Křest je stanoven na 28. prosinec 2012 (kapela nepočítá s koncem světa, plánovaným o pár dnů dříve, protože Bůh je přece metalista). Role kmotra se zhostí Honza Toužimský z legendárních Arakain a vypaluje s Pepou nezapomenutelný duet, vytvořený z titulní písně CD.

termín: březen 2010 – listopad 2012

studio: Šopa – Lipov

název: MONOLIT

skladby: MONOLIT, DATAMORGANA, REÁLIE, SIRÉNA, CESTOPISS, ČERNOČERNO, DUS SE!, STEJNOHRA, BEZMASČÍ, NEZAMYKÁM, ZVLÁŠTNĚ ZVLÁŠTNÍ

Album je opět natočeno u zvukového mága a rockového guru Standy VALÁŠKA, v jeho studiu Šopa. Ačkoliv skladby vznikaly v průběhu 2 let, výsledek působí celistvě a vyrovnaně. Určujícím prvkem je zvuk samplů a elektronických podkladů, které se stávají pro kapelu typickými. Vždy jsou však doplněny o pořádný, pro Forrest Jump typický nářez. Výsledkem je výbušný mix hymnických chorusů, agresivních riffů a tepajících elektronických groovů.

Těsně před polovinou roku 2013 oznamuje svůj úmysl skončit nadobro s muzikou basista Mára LOUČKA. Kapela neváhá a po letech oslovuje jediného možného člověka, který může naskočit okamžitě – navrátilce Vlastu KOSA. Ten ale krátce po znovunástupu cestou ze zkoušky havaruje, čehož následkem je několikatýdenní nemožnost hraní. Vše je vyřešeno tak, že basu na tyto zmíněné týdny přebírá kytarista Ivko. Léto 2013 tedy kapela tráví ve čtveřici a Ivko s basou na krku absolvuje mimo jiné také koncert s legendárními HYPOCRISY ve zlínském Masters of Rock Café.

Podzim 2013 je ve znamení tour s názvem BRUTAL TRIP 2013, kdy se FORREST JUMP dělí o klubová pódia s HELPNESS, HANNIBAL LECTER a DENOISUM. Z tohoto tous si kapela "odskočí" ještě předskakovat skvělým IN EXTREMO opět do Masters of Rock Café. To vše se již odehrává v sestavě s Vlastou KOSEM na basu.

Na jaře 2014 se začínají formovat první skladby k novému singlu. Shodou okolností FORREST JUMP vítězí v soutěži RockMaxova 12 dle support teamu, výsledkem čehož je možnost natočení singlu ve studiu Ondry Kanovského. Tak se také stává a songy Počítán a Závidím jsou venku v listopadu 2014. Mezitím kapela čile koncertuje a dostává se na společná pódia třeba s Axel Rudi Pell nebo Waltari. Vrcholem letní sezony je potom účast na kultovním festivalu Masters of Rock, kde kapela v dopoledním programu okupuje hlavní Ronnie James Dio Stage.

Jako další výzvu k pokoření di FORREST JUMP stanovují akustické vystoupení. Po dvouměsíční přípravě k němu dochází 27.12.2014 a kapela akusticky přehrává průřez svou diskografií, který doplňuje o cover verze svých oblíbenců. Z tohoto koncertu vzniká také záznam pro akustické DVD. Nakonec nezůstává u jediného koncertu, ale akustický set je představen fanouškům také v několika dalších městech, aby FORREST JUMP akustickou anabázi završili v pražském klubu Slušnej kanál.

V březnu 2015 stíhá kapelu další z nemilých zpráv. Po koncertě v uherskohraďišťském Míru spolu s Kurtizánami z 25. Avenou oznamuje svůj odchod basista Vlasta KOS. Aby veletočům na basáckém postu nebyl konec, na jeho místo nastupuje opět ex člen Marek LOUČKA. Jelikož není třeba žádného speciálního zkoušení, FORREST JUMP se vrhají do práce na dalším singlu. Ten je nahrán v létě 2015 se skladbami Opratě a Syť. Zároveň je realizován videoklip ke skladbě Opratě, který je nasazen do Czech parády na TV Rebel a vede si velmi dobře. Po vítězství v říjnovém kole se díky hlasům fanoušků stává vítězným videoklipem celoroční Czechparády pro rok 2015.

Nabídka na účast na turné s legendárními CITRON zastihuje kapelu při přípravě dalšího singlu a kapela nadšeně souhlasí. Jedná se o devět koncertů po boku CITRON, FREE FALL a PROXIMITY v průběhu listopadu a prosince 2015, které navštívilo téměř 10.000 fanoušků.

Start do roku 2016 je hektický, a to nejen díky přípravám nových nahrávek, ale také z důvodu příprav výročního koncertu k 15 letům fungování FORREST JUMP. Hned v lednu 2016 je připraven další singl, na kterém jsou vydány novinky Šašek a král a Meriarty a znovu nahrány písně Počítán a Závidím. Bezprostředně poté jsou zahájeny práce na singlu dalším, který zkompletuje nové album FORREST JUMP. Ten je nahrán na přelomu dubna a května 2016 se songy Bez ptaní, Zvrat, Neminem a Kdo hlídá hlídače?. Tímto je uzavřena další kapitola a kapela připravuje na výroční koncert 24.6.2016 ve Slavkovském pivovaru velkou oslavu 15 let fungování spojenou s křtem nového CD NEMINEM. Kmotrem alba se stává metalová stálice ARAKAIN, dalšími gratulanty potom spříznění SIX DEGREES OF SEPARATION, BETHRAYER a HARD TO BELIEVE.

termín: červenec 2015 – květen 2016

studio: Šopa – Lipov

název: NEMINEM

skladby: OPRATĚ, BEZ PTANÍ, ŠAŠEK A KRÁL, MERIARTY, POČÍTÁN, ZVRAT, SYŤ!, ZÁVIDÍM, NEMINEM, KDO HLÍDÁ HLÍDAČE?

Po vydání alba kapela opět čile koncertuje, letními a podzimními vrcholy jsou účasti na festivalech MASTERS OF ROCK a OSTRAVA V PLAMENECH, ale také set na 20. výročí vzniku SIX DEGREES OF SEPARATION.

Na sklonku léta kapela pořizuje obrazový materiál pro druhou klipovku z alba NEMINEM – song ZVRAT. Při jeho dokončování oznamuje kytarista Ivko VRÁNA své rozhodnutí ukončit hudební činnost a s FORREST JUMP se v přátelském duchu loučí. Na jeho místo během několika dnů nastupuje mladá krev, ex-člen metalcoreových HARD TO BELIEVE Erik KOSA, který absolvuje první koncerty nedlouho po svém nástupu.

Začátek roku 2017 je pro kapelu hořkosladký. Radost z přípravy nového materiálu komplikují osobní a časové (ne)možnosti bubeníka Silvestra Müllera, který dostává prostor svou situaci řešit a po vyřešení je počítáno s jeho návratem na bubenickou stoličku. Mezitím je rozhodnuto, že singl Běsy bude natočen dlouholetým kamarádem a všestranným tlučmistrem Pepou CIGÁNKEM, zatímco živě vypomůže neméně dlouho dlouholetý kamarád (a autor většiny grafiky FORREST JUMP) Pavel "KURTY" KURTIN.

Další dění je bohužel ze strany kapely vnímáno zcela odlišně od vnímání Silvestrova, proto je celá situace vyřešena Silvestrovým odchodem.

O pomoc v nelehké situaci jsou požádáni dva profesoři bicích nástrojů – zmiňovaný Pepa Cigánek a Pavel Kubát, toho času bubeník brněnských ROOT. Ten doporučí svého sedmnáctiletého žáka, který je ihned po první zkoušce přijat jako řadový člen FORREST JUMP. Jmenuuje se David NEVĚČNÝ.

Jaro 2017 je věnováno rychlému sehrání materiálu a v létě se FORREST JUMP objevují na mnoha pódiích, včetně plzeňského METALFEST nebo kultovního MASTERS OF ROCK.

Rovněž v létě 2017 je ve spolupráci s CYBEROLASEM připraven aktuální videoklip k písni 160628, se kterým se FORREST JUMP stávají kapelou měsíce října v Czechparádě na TV Rebel.

Podzim kapela tráví po boku TRAKTOR a BOOTERS na Prach a vzduch Tour 2017, které čítá sedm halových koncertů v Čechách i na Moravě.

Na startu roku 2018 kapela připravuje materiál na následovníka alba NEMINEM. V průběhu příprav přichází kytarista Erixxxon s tím, že vidí životní priority jinde, než v objíždění koncertních štací. Po bleskovém výběru je na post kytaristy přijat osmnáctiletý Adam Žmolík s tím, že Erixxxon své party zvěční na nahrávce, kterou se kapela rozhodla pojmenovat FORREST JUMP a k výměně dojde ihned poté. Jak řekli, tak udělali.

termín: březen 2017 – duben 2018

studio: Šopa – Lipov

název: FORREST JUMP

skladby: Z PIJAVIC, 160628, DNA, NORMOTVOR, NA KŘÍDLECH NOČNÍCH MŮR, BĚSY, V ZÁPLAVÁCH, WLASS, NA DOTEK, ZLOM, DÁVÍVÁM, MASO

V květnu 2018 je pod taktovkou zkušeného Frodyse připraven videoklip ke skladbě Na dotek, který je vnímán jako nejtemnější v historii kapely.

Léto 2018 je ve znamení účasti na festivalech MASTERS OF ROCK, MAGMAFEST aj. a vše směřuje k podzimní účasti na turné APAGE SATANAS 2018, kde FORREST JUMP doprovází legendární ARAKAIN na turné ke 20. výročí vydání právě alba APAGE SATANAS. V rámci turné je projeta celá republika a kapela čerpá další zkušenosti.

Po skončení podzimního turné kapela nelení a okamžitě připravuje playlist a vizuál na turné další, tentokrát ŠACHOFFNICE TOUR, kterého se účastní jako host kapely TRAKTOR. Jedná se o jedenáct zastávek, které v průměru navštěvuje více než 2000 fanoušků.

Letní sezona roku 2019 je ve znamení účasti na nejrůznějších festivalech (Masters of Rock, Metalfest aj.) a na podzim se FORREST JUMP opět přidávají ke kapele TRAKTOR,. Aby společně odjeli druhý taaaaah Šachoffnice Tour. Ještě před jeho začátkem jsou do éteru vypuštěny dvě skladby – SLOVO JAKO ZBRAŇ a POHLED JEDNÉ MÍLE, které jsouokamžitě zařazeny do koncertního playlistu.

Po začátku podzimní části turné oznamuje svůj odchod z kapely bubeník David Nevěčný a kapela stojí před závažným milníkem. Druhou polovinu turné odjíždí na bubenické stoličce Ladislav Jandrt, druhdy tlučmistr těžkotonážníků BAD FACE. Zbytek kapely se po posledním koncertě roku 2019 jednomyslně shoduje na tom, že Ladislav dostane nabídku na stále členství ve FORREST JUMP a Ladislav tuto nabídku přijímá.

Obvyklý koncertní kolotoč měl mít pokračování v podobě DOUBLE GANG TOUR 2020, na které kapela vyráží spolu s parťáky GATE CRASHER na jaře 2020. Toto tour však kapely nedokončí v důsledku proticovidových opatření, které paralyzují celou republiku, Evropu i svět. Po letním uvolnění přichází nabídka k účasti na skvělé šňůře MONSTER MEETING 2020, která se v podstatě nedá odmítnout. Řada koncertů po boku TRAKTOR a DYMYTRY, krásné prostory a spousta fanoušků, to je úžasné léto 2020. Zároveň si FOREST JUMP začínají pohrávat s myšlenkou dalšího alba. Vznikají nové songy, ale jeho realizace, jak se ukázalo, má být hudbou velmi vzdálenou.

Na (ne)činnosti kapely v zimě 2020 a na jaře 2021 mají drtivý podíl opět anticovidová opatření, která tentokrát zastavují opravdu vše, kulturu nevyjímaje. S postupným rozvolněním se FORREST JUMP účastní poloviny turné RESPIRATOUR po boku ARAKAIN, na které už kapela nastupuje s novým kytaristou Nikolasem Cejnkem. Ten nahrazuje Adama Žmolíka, který se rozhoduje pro jiné životní priority. V této době už bohužel dochází k neshodám v náhledu na fungování kapely a čím dál víc je jasné, že se věci budou muset měnit.

Vše vrcholí na podzim 2021, kdy kapela túruje spolu s kapelou #ČERNÁ. Turné je opět nedokončeno, zčásti opět díky anticovidovým opatřením, zčásti kvůli osobním neshodám uvnitř kapely. Výsledek je následující - dva členové s nejkratší dobou působnosti v kapele (půl roku, resp. dva roky) oznamují spolu s managementem odchod, basista Marek Loučka nastupuje namísto Zdeňka Kuba do ARAKAIN a zakládající člen Mira Kosa se rozhoduje s hudbou skoncovat úplně. A málem je vymalováno.

Na přelomu zimy a jara 2022 činí frontman Pepa Michálek rozhodnutí o postavení nového týmu a po konzultaci s Luki Pilchem (zvuk FJ) a Pavlem "Kurty" Kurtinem (bicí Decay, grafika a občasné bicí FJ) oslovuje potenciální nové členy. Na jaře 2022 se formuje sestava Forrest Jump ve tvaru Josef Cigánek – bicí, Jakub Ticháček – basa, Michal Stochleba – kytara, samply, Pepa Michálek – zpěv, Luki Pilch – zvuk a Tomík Kaláb – technika. V tomto složení začínají vznikat nová dema a prvním výstupem nové sestavy se stává cover legendárních FLERET – píseň ZAFÚKANÉ.

Celý rok 2022 se opět nese ve znamení koncertování a zároveň práci na novém albu. Na podzim 2022 je jasné, že časová vytíženost Pepy Cigánka mu nedovolí se plně koncentrovat na FORREST JUMP, proto kapele doporučuje na stoličku u bicích nástrojů svého žáka Maty Buriánka. Ten se v kapele adaptuje už při koncertních záskocích v průběhu roku a svými 200 cm výšky se stává jasně rozpoznatelnou postavou kapely.

V lednu 2023 FORREST JUMP konečně kompletují finální podobu nové nahrávky a pod producentským dohledem Honzy Toužimského ji tisknou do drážek CD. Album nese název VRTOCHY a k vydání dochází pod hlavičkou agilního vydavatelství SMILE MUSIC, s.r.o.

termín: červen 2022 – leden 2023

studio: HAPPY METAL STUDIO - Jistebnice, AUTUMNAL STUDIO - Luhačovice

název: VRTOCHY

skladby: ZAPOMENUTÝ SVĚT, UPROSTŘED MAGNETICKÝCH POLÍ, MILUJ SVÝHO HEJTRA, ZA DUHOU, DO KRVE, TRUET, LAKOMEC, VÍC DOBRÝCH ZPRÁV, RÁNO, ROZCESTÍ, ZAFÚKANÉ

Ještě před samotným vydáním alba se FORREST JUMP vydávají opět na turné, tentokrát spolu s parťáky PORTA INFERI na JEDEN TÝM TOUR 2023, pro které je připravena také společná skladba JEDEN TÝM. V rámci turné dochází ke křtu alba VRTOCHY, a to v den oficiálního vydání alba 6.5.2023 v domovských Luhačovicích.

…a FORREST JUMP se vydávají vstříc dalším dobrodružstvím…